Każdy dzień warto rozpocząć od starego ajurwedyjskiego sposobu oczyszczania organizmu, czyli od płukania jamy ustnej olejem. Olej do płukania ust zawiera pakiet korzyści: pomaga odtruć i wzmocnić całe ludzkie ciało, ale także chroni i utrzymuje naturalną mikroflorę jamy ustnej. Dzięki trzem głównym składnikom łączymy wiedzę na temat trzech naturalnych metod leczenia: w ajurwedzie olejek sezamowy pełni bardzo ważną leczniczą rolę, olej słonecznikowy jest centralnym składnikiem medycyny wschodnioeuropejskiej, natomiast olej kokosowy jest przedstawicielem medycyny Azjatyckiej.

Poza tym olej do płukania jamy ustnej został wzbogacony olejkami eterycznymi, które są znane w naturalnej medycynie ze względu na ich skuteczność: tymianek jest substancją czynną przeciwko zapaleniu dziąseł i chorobom gardła. Mirra pomaga zapobiegać paradontozie i krwawieniu dziąseł, podczas gdy jałowiec daje przyjemny świeży oddech. Nie zawiera mięty pieprzowej, można stosować w terapii homeopatycznej. Odpowiedni dla kobiet w ciąży.

Stosować rano, ok. 10 ml oleju, przeżuwać i płukać zęby przez 3-5 minut, nie połykać oleju, po wypluciu wypłukać usta kilkakrotnie wodą. Następnie można myć zęby jak zazwyczaj. Przed użyciem wstrząsnąć.

Produkt dostępny w Bio Family – najzdrowszym supermarkecie.

Więcej na: www.familybio.pl