Koncepcja dr Wolffa to jedyna w swoim rodzaju terapia mięśni głębokich w celu stabilizacji kręgosłupa. Pacjenci, w imponujący sposób, z pomocą technologii zastosowanych w urządzeniach oraz nieustannej pomocy fizjoterapeuty wzmacniają gorset mięśniowy przy zachowaniu prawidłowej postawy- jest to najskuteczniejsza terapia i profilaktyka. Medyczne maszyny dr Wolffa wyposażone są we wrażliwe, mechaniczne sensory, które wyłapują przebiegające przez nie małe ruchy pacjenta i dokumentują poprzez optyczny wyświetlacz przebieg treningu- jest to tzw. Biofeedback, który przyśpiesza efekt terapii, a zarazem gwarantuje bezpieczeństwo ćwiczącego.

Diagnostyka kręgosłupa w oparciu o platformę Back Check czyli trening medyczny poparty szczegółową analizą siły mięśni kręgosłupa. Back Check to nowoczesne urządzenie diagnozujące zdolności poszczególnych grup mięśni. Pomiar następuje w warunkach zbliżonych do codziennych.
Analiza pomiaru pozwala inteligentnie zarządzać treningiem medycznym! Następnie podczas cyklu wizyt, każda osoba poprzez indywidualnie dobrane ćwiczenia i zabiegi realizuje swój prozdrowotny plan.

Ćwiczenia odbywają się w formie treningu obwodowego i trwają około 60 minut. Efekty obserwujemy już po kilku zajęciach, jednak najlepszy rezultat treningu pojawia się po około 8-10 tygodniach.

Dla kogo? Dla każdego!
– osoby pracujące przy biurku, za kierownicą, wykonujące jednostajną pracę,
– osoby po operacjach kręgosłupa, przed operacjami,
– osoby z bólami kręgosłupa,
– uczniowie szkół podstawowych, liceum, studentów,
-sportowców,
-seniorów.

600 ośrodków dr Wolffa znajduje się w Niemczech,150 w Austrii, 60 w Belgii i 40 w Holandii.

Terapia stosowana jest także przez trzy ośrodki w Polsce. W Wielkopolsce pełny zakres badań i działań rehabilitacyjnych oferuje tylko poznański ośrodek Rehaktywni.

Szczegóły na www.rehaktywni.pl